Shortlist May 2017

KASESE DISTRICT SERVICE COMMISSION SHORTLIST
The following short-listed applicants for various posts at kasese District Service Commission and are required to appear before the Selection Board of the District Service Commission on the date stipulated below;

KASESE DISTRICT SERVICE COMMISSION SHORTLIST

The following short-listed applicants for the post of Clinical  Officer (MSF)  

Date:  10th May 2017  at  11.00 a.m

  1. Ahimbisibwe Immaculate
  2. Masereka Deus
  3. Amanyire Ismail
  4. Muhindo Cosmus
  5. Muhindo Salome
  6. Masereka Simon Buthamira
  7. Kule George
  8. Baluku Sausi
  9. Bahitya Rogers M.

The following short-listed applicants for the post of Laboratory Technicians (MSF) 

Date:  11th May 2017 at 9.00 a.m.

  1. Muhindo Jockus
  2. Bolibo Simon
  3. Bwambale David
  4. Kamanyire Moses Masereka
  5. Bwambale Rogers
  6. Masereka John
  7. Nahurira Gideon
  8. Masereka Samuel
  9. Bathimwa Luke
  10. Muhindo Christopher
  11. Bwambale Elijah
  12. Kyatuhaire Mollen
  13. Mbambu Jemimah
  14. Kabugho Juliet
  15. Nagasha Charity
  16. Kabulinga Sarah
  17. Ainembabazi Lillian
  18. Kule Ngelessy Goefury
  19. Kataliribata James
  20. Bitosa Boneface
  21. Tibesigwa Augustine
  22. Kimanywenda Silas B.
  23. Bwambale Marison
  24. Tukamusiima Pius

The following short-listed applicants for the post of Records Assistant (MSF)

Date:  10th May 2017   at 9.00 a.m

  1. Bwambale Monday
  2. Kabairwe Moses
  3. Bairinga Venesio
  4. Nyama Keti
  5. Lhwanzo Godwins
  6. Bwambale Joachim
  7. Kyeya Moreen
  8. Kabulinga John
  9. Biira Annita
  10. Kusemererwa Rose Tibesigwa
  11. Musenzera Deborah
  12. Masira Ever
  13. Kabugho Janerose
  14. Mbambu Beatrice
  15. Masika Sharaline
  16. Biira Jolly
  17. Masika Costence
  18. Masika Jozonia
  19. Bwambale Evarest
  20. Bithahwa Evers
  21. Bwambale Enos
  22. Muhindo Medius
  23. Bwambale Tolbert
  24. Kule James
  25. Kyakimwa Mary Nakigudde
  26. Kighoma Mary
  27. Kabosyo Justine
  28. Baluku Josephat
  29. Kibingo Raphairina
  30. Nzyabake Pozaki
  31. Kiiza Wisely
  32. Kiiza Eunice
  33. Biira Jetress
  34. Kyakimwa Jeneti
  35. Biira Maureen
  36. Kabugho Peninah

All candidates Must bring originals of any certificates they may hold e.g ‘O’ and A  Level, Diploma Certificate and Transcripts, Registration Certificates, Valid Practicing Licence,  and Identity Cards.

Miramagho Joshua

For: SECRETARY,

DISTRICT SERVICE COMMISSION